HAKKIMDA

M. Faruk Kimdir?

Antalya Kumlucalı olan Muhammed Faruk, 1984 yılında Üsküdar’da dünyaya gelir. Çocukluk yıllarını Fransa’da geçirir ve ortaokul-lise eğitimini İmam Hatip lisesinde Tamamlar. Bu süre zarfında birçok katkısını gördüğü yurtların ve vakıfların rahle-i tedrisatından geçer. Lise sonrası dönemde, Şam’da ve Londra’da yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş yapar ve iş hayatına atılır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Eğitim Bilgileri :

 • 2012-2014 Üniversite, Uluslararası ilişkiler.
 • 2010-2012 Ön lisans, Halkla ilişkiler ve Tanıtım.
 • 1995-2002 Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi.
 • 1990-1995 Fransa/ Strasburg.

İş Tecrübeleri :

2002 yılından buyana iş hayatına atıldığı 15 yılı aşkın süredir çeşitli sektörlerde ve meslek kollarında birçok farklı deneyimi oldu. Başta Turizm ve Müzik Yapım sektörleri olmak üzere; organizasyon, iletişim, halkla ilişkiler, uluslararası pazarlama, basın ilişkileri, satış stratejileri ve yurtdışı hizmet rehberliği konularında tecrübe ve deneyim kazandı. Bu süre içerisinde, 3 yılı farklı ülkelerde edindiği tecrübeler de dâhil olmak üzere uluslararası çalışma ortamında profesyonel iş hayatına ve diğer kültürlerle iletişim konusunda tecrübe kazandı. Aşağıda sunduğumuz özgeçmişte çalışma ve sosyal hayatııyla ilgili birikimleri bulabilirsiniz.

 • 2015 Yılı itibariyle Dar Al Eiman şirketinin Türkiye müdürü olarak görev almaktadır. şirket bünyesinde bulıunan otel pazarlama, vize anlaşmaları, ulaşım pazarlamaları yanı sıra, şirketin Türkiyedeki çeşitli yatırlımlarını yönetmektedir.
 • 2012 – 2014 Delux seyahat alanında hizmet veren Vizyon Turizm seyahat acentasında 2 yıl Yurtdışı koordinatörlüğü görevini üstlendi. Hac, Umre, Kuzey Afrika Ülkerleri ve Avrupa seyahat organizasyonlarında bulundu. Firma bünyesinde kurulmuş olan yeni acente olan Şiar Turizm’de Genel müdür olarak hizmette bulundu.
 • 2011 – 2012 Ebrar Turizm Hac ve Umre şirketinde yurtdışı işleri sorumlusu ve otel rezervasyon takip görevini yerin getirdi. 2 yıl Hac organizasyonunda görev aldı ve 2 kez Yurtdışı turu Kudüs organizasyonunda rehberlik yaptı.
 • 2010-2011 Yılında Suudi Arabistan, Mekke Şehrinde, Al-Shahbaa (Abdulaziz Mutlak Al-Harbi) şirketinde 1 yıl süre ile Türkiye Temsilciliği görevinde bulundu. Bu süre zarfında Türk piyasasına yönelik hizmet verdiği 20’ye yakın Türk Hac&Umre firmasına konaklama, ulaşım ve vize işlemi konuları başta olmak üzere hizmette bulundu. 2011 yılında İstanbul Hac Umre Fuarında Şirketi temsil etti.
 • 2009 yılı sonunda İstanbul ‘un Fatih semtinde üniversite öğrencilerine yönelik semtteki ilk konsept eğlence&kafeterya olan işletmeyi hizmete açtı.
 • 2007-2010 yılları arasında tekstil sektöründe yarı hissedar olarak bir şirket kurdu, Hindistan’dan ithal ettiği ürünleri Pendik’te açılan perakende mağaza’da satışa sundu. Bu süre zarfında yurtdışı fuarlarına katılım, satın alma, yazışma ve takip görevlerini üstlendi.
 • 2007-2010 Yılları Arasında Beyza Müzik şirketi bünyesinde kurulan Beyza Kitap Dağıtım şirketinin hissedarı olarak dağıtım sorumluluğunu üstlendi ve kısa süre zarfında birçok akademik kitabı okuyucularla buluşturdu.
 • 2005-2010 yılları arasında Beyza Müzik’ de hizmet verdiği süre zarfında görev yaptığı bölümler şöyledir; Yurtdışı ilişkiler sorumlusu, Yabancı sanatçıların Türkiye temsilciliği ve menajerliği. (Menajerliğini yaptığı sanatçılar arasında Sami Yusuf, Mesut Kurtis, Maher Zain, Hamza Robertson, Nazeel Azami yer almaktadır ve 1 yıl süre ile Avrupa MTV ödüllü grup Outlandish’in temsilciliği görevini de sürdürdü. Aynı dönemde yurtiçinden sanatçılar olan Mustafa Demirci, Mehmet Emin Ay ve Murat Necipoğlu başta olmak üzere Beyza Müzik bünyesindeki birçok sanatçının menajerliği ve organizasyon işleri ile ilgilendi. Birçok konser, tanıtım ve programa imza atmakla beraber en önde geleni olan 2007 yılında IBB sponsorluğunda gerçekleşen 100 bin kişilik Sami Yusuf Feshane konseri proje sorumluluğunu üstlendi ve başarı ile tamamladı, bu aynı zamanda uluslararası anlamda sanatçının en çok katılımla vermiş olduğu konser olarak tarihe geçmiştir.) Beyza Müzik Yapım bünyesinde birçok albüm projesini tamamladı. Proje ve yapım aşamasında yer aldığı başlıca albümler şunlardır; Selam Sana Albümü(M. Demirci), İlahi Terapi(M.Demirci, M.Necipoğlu), Nurul Huda (M.Emin AY), WithoutYou (Sami Yusuf), Beloved (mesut Kurtis). O dönem zarfında albüm satışı olarak sektörün lideri ve MÜYAP verilerine göre Sami Yusuf ile Türkiye genelinde en çok albüm satışı ile 2006 yılı liderlik ünvanını kazandı.
 • 2004-2005 yıllarında İngiltere’de öğrencilik döneminde öğrenciliğini devam ettirmek amacı ile çeşitli iş kollarında çalıştı.

Yabancı Dil Bilgileri :

Fransızca: İlkokulu Fransa’da okudu, ortaokul ve lise Fransızca yabancı dil mezunu.

Arapça: ilk temeli İ.H.L eğitiminde aldı, 2003-2004 yıllarında bir yıl süre ile Suriye’nin başkenti Şam’da dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında Ebunur İslam Fakültesinde hazırlık sınıfında 6 ay, Bakanlığa bağlı yabancı öğrenciler dil eğitim okulunda 6 ay olmak üzere 1 sene Arapça dil eğitimi aldı.

2010 yılında Suudi Arabistan’da özel bir şirkette ,1 yıllık Türk pazarı temsilciliği görevi süresince Arapça iş deneyimi vardır. 8 yıldır Hac-Umre sektöründe yer almasından dolayı pratik Arapça konuşma becerisini ilerletmiş bulunmaktadır. Halen Suudi Arabistan merkezli Dar Al Eiman şirketinde çalışmaktadır.

İngilizce: 2005 yılında İngiltere’nin Başkenti Londra’da 4 ay süre ile Bakanlık onaylı “Regent’s School” okulunda İngilizce eğitimi aldı. 8 ay boyunca çeşitli eğitim ve stajlar ile beraber 12 ay ikame ettiği Londra’da İngilizce yabancı dili eğitimini tamamladı. 2005 yılından bu yana çalışma hayatında İngilizceyi aktif şekilde kullanmaktadır.

Vakıf ve Dernek Faaliyetleri:

Deniz Feneri Derneği Genel Kurul üyesi.

Yurtdışı tecrübeleri :